Home page > Aktuality

Aktuality

Na Vítkově převzali ocenění vojáci, kteří se vrátili z mise na Slovensku

Publikováno: 21.2.2023 Autor: Admin 1

Na Vítkově dnes slavnostně nastoupily více než čtyři stovky vojáků, kteří sloužili v 1. úkolovém uskupení mnohonárodního bojového praporu na Slovensku. Češi jednotce, v níž jsou společně se Slováky, Němci, Slovinci a Američany, velí. Součástí uskupení, které vzniklo, aby posílilo východní křídlo NATO po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, byl také větší počet členů aktivní zálohy.

Vojáci v záloze pomáhají Ukrajině: Nikdy se nevzdáme, jsme Češi, říkají

Publikováno: 5.1.2023 Autor: Admin 1

Na Ukrajinu odvezli od začátku války tuny humanitární i vojenské pomoci. V nebezpečných oblastech, často jen pár set metrů od frontové linie, strávili měsíce. Čtveřici vojáků v záloze z organizací Team4Ukraine a CESTA naděje života dnes ocenila ministryně obrany Jana Černochová nejvyšším vojenským resortním vyznamenáním.

Náčelník Generálního štábu AČR poprvé ve funkci oceňoval za záchranu života

Publikováno: 12.12.2022 Autor: Admin 1

Ve středu 7. prosince ocenil náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Karel Řehka poprvé ve své funkci vojáky a vojákyně za záchranu lidského života. Jedenácti z nich udělil plakety náčelníka Generálního štábu AČR a předal pamětní listy.  ...

Výcvik v terénu i na úřadě. Záložáci z Ostravy studovali zákony a předpisy odvodního řízení

Publikováno: 12.12.2022 Autor: Admin 1

Největší jednotka vojáků aktivní zálohy v ČR má za sebou poslední cvičení tohoto roku. Většina ho absolvovala ve vyškovském výcvikovém prostoru, někteří ale zůstali v Ostravě, aby se zaměřili na odvodní řízení: To se využívá, pokud je vyhlášen válečný stav nebo stav ohrožení státu.

Nejen v blátě na cvičišti. Vojáci trénují taktiku a soustředěnost i na šachovnici

Publikováno: 30.11.2022 Autor: Admin 1

Svědomitost, strategické myšlení nebo schopnost předvídat kroky nepřítele. Nejen to mají společné šachy a armáda. Jak můžou šachy pomoci vojákům v terénu a které získané dovednosti z armády naopak při hře uplatní? Ve dnech 14. až 16. listopadu se u 26. pluku velení, řízení a průzkumu v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi konal Přebor resortu MO v šachu a bleskovém šachu. Tato soutěž každoročně spojí vojáky z povolání, občanské zaměstnance, vojáky aktivní zálohy, vojáky v záloze i ve výslužbě nebo také válečné veterány a příslušníky Československé obce legionářské.

Stránky

Nahoru