Benefity pro vojáky v AZ

BENEFITY PRO VOJÁKY AKTIVNÍ ZÁLOHY

Benefity

Víte, že vojáci v aktivní záloze mohou využívat z mnoha benefitů, mimo jiné i slevy na vybrané služby a výrobky různých firem. Jejich nabídku a podmínky poskytnutí naleznete na stránkách benefity-army. Aktuality o benefitech pro profesionální vojáky a vojáky aktivní zálohy můžete sledovat zde

 

Využívání sportovišť Ministerstva obrany vojáky v aktivní záloze

Vojáci v aktivní záloze mohou využívat areály vybraných sportovišť Ministerstva obrany. Nabídku sportovišť, dostupné aktivity a podmínky vstupu naleznete zde. Přehled využití sportoviště Dukly Praha je k dispozici zde.

Přístup na sportoviště v rámci hotelových zařízení VLRZ, p.o., za sníženou cenu vstupného zde.

 

Ubytování vojáků v aktivní záloze v objektech Ministerstva obrany

Vojáci v aktivní záloze mají možnost se při svých soukromých cestách ubytovat v objektech rezortu Ministerstva obrany. Ubytovací kapacity mohou využít společně se svými rodinnými příslušníky, a to za stejných podmínek jako vojáci z povolání a občanští zaměstnanci. Na stránkách příspěvkové organizace Armádní Servisní (AS-PO) je možné si vybrat ubytovnu a zarezervovat termín. Odkaz na rezervační systém AS-PO naleznete zde.

Po výběru ubytovny a termínu pak ve formuláři v kolonce „Status“ vyberte položku „aktivní zálohy“. Neregistrujte se! Registrace je určená pouze pro služební cesty příslušníků rezortu MO. 

 

On-line studium cizích jazyků na Univerzitě obrany

Vojáci v aktivní záloze mohou studovat cizí jazyky on-line na Centru jazykového vzdělávání Univerzity obrany v Brně. Přihlásit ke studiu se mohou zdeKromě požadovaných údajů uveďte navíc informaci „voják(yně) v aktivní záloze“.

 

Pojišťovna VOZP

Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje v rámci programu pro vojáky v aktivní záloze, pokud jsou jejími pojištěnci různé zvýšené příspěvky v rámci svých preventivních programů stejně jako pro vojáky z povolání - např. příspěvek na dentální hygienu, na očkování, plavání, pohybové a regenerační aktivity, ochranné pomůcky při střelbě. Navíc mohou vojáci aktivní zálohy využívat i program „Rodina vojáka“ pro své nejbližší. 

 

Znáte program Zelená cesta?

Jedná se o společný projekt Ministerstva obrany a vojenských nemocnic, který i vojákům aktivní zálohy umožňuje komfortnější objednání ve vojenských nemocnicích. Takže si mohou vybrat termín, který jim vyhovuje a je pro ně zkrácena objednávací lhůta.  Navíc nemocniční lékárny v rámci Zelené cesty poskytují různé slevy na sortiment. 

Více informací naleznete na stránkách jednotlivých vojenských nemocnic:

 

Duchovní služba

Vojenští kaplani jsou připraveni sdílet s vojáky v aktivní záloze i jejich nejbližšími rodinnými příslušníky jejich životní starosti i radosti. Požádat o rozhovor či pomoc mohou jakéhokoliv vojenského kaplana. 

Kontakty naleznete na webu duchovní služby

 

Psychologické poradenství

V obtížných situacích poskytuje Psychologická služba AČR vojákům v aktivní záloze poradenství a podporu jak v oblasti výkonu služby, tak v oblasti osobní, ať už se jedná o partnerské vztahy, rodiny a děti, psychosomatické potíže nebo např. řešení závislosti. Každý má právo oslovit kteréhokoli psychologa dle vlastního výběru, případně je možné využít vojenskou linku psychologické pomoci nebo chat na Facebooku.

Vojenská linka psychologické pomoci

973 255 145 (pondělí až pátek 8.00 – 17.00)