Vojáci AZ přispěli do Vojenského fondu solidarity

dsc_0811.jpg
  • 15.12.2017
  • Ludvík Cimburek

Příslušníci Aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín se rozhodli podpořit své kolegy, kamarády vojáky formou příspěvku do Vojenského fondu solidarity. V pátek 15. prosince 2017 předal velitel jednotky AZ major Robin Šín předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálce Lence Šmerdové šek v hodnotě 12 000 Kč.

„Jako velitel jednotky jsem se zajímal o to, jak fond funguje a pro koho je určen. S kolegy nás napadlo, že tohle je vhodný způsob, jak někomu pomoci. Proto jsem během cvičení oslovil vojáky, jestli bychom nepřispěli. Můj návrh se setkal s velkým ohlasem,“ pochvaloval si major Šín.

Vojenský fond solidarity pomáhá vojákům, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se dostali do tíživé životní situace. Fond podporuje také kvalitu života nezaopatřených dětí vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností

„Velice mě těší, že kromě pravidelných dárců, jako jsou firmy spolupracující s armádou, pomáhají také jednotky. Vojáci si uvědomují, že do těžké životní situace se může dostat každý z nás,“ podotkla generálka Šmerdová.  

-          Jednotka AZ Odboru biologické ochrany Těchonín byla vytvořena v letošním roce a má 135 tabulkových míst. Je naplněna na 70 %, vice jak devět desítek míst je obsazeno.

-          Ve dnech 25. listopadu až 1. prosince 2017 se uskutečnil první výcvik příslušníků AZ Odboru biologické ochrany Těchonín.

-          Jeho cílem bylo prověřit připravenost zdravotnického personálu v případě výskytu pacienta s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc.

-          Dne 29. listopadu 2017 navštívil cvičící vojáky náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Autor: mjr. Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb Armády České republiky

Foto: mjr. Denisa Vernerová

Photogallery