hl_30.jpg
  • 10.5.2022
  • Admin 1

Letošní ročník projektu, kterým hokejisté pražské Sparty vzdávají hold příslušníkům složek Integrovaného záchranného systému, bude věnován Armádě České republiky s důrazem na aktivní zálohu. V pražské O2 areně se odehrají dva hokejové zápasy a před stadionem bude vystavena profesionální technika složek IZS. Už nyní je vyhlášena on-line dražba dresů a prostřednictvím crowdfundingu lze získat dobrý pocit, sportovní dárek nebo neobvyklý zážitek.

Epidemická situace původně nedovolovala odehrát zápasy před diváky, ale protože došlo k uvolnění, na obě utkání se fanoušci nakonec dostanou. Halu ale budou moci zaplnit jen na polovinu její kapacity. Před částečně zaplněnou O2 arenou tak odehrají hokejisté pražské Sparty ve speciálních maskáčových dresech dva zápasy. První proti Motoru České Budějovice ve středu 23. února od 18:30 a druhý s HC Olomouc v pátek 25. února. Ten začne přibližně v 18:15 a bude hlavním utkáním Holdu se slavnostním ceremoniálem. Obě utkání bude v přímém přenosu vysílat digitální televize O2 TV Sport.

hl_30.jpg

Dražba dresů a crowdfunding, výtěžek půjde do fondů solidarity

Část originálních hraných dresů z těchto utkání lze získat prostřednictvím on-line aukce na adrese sportovniaukce.cz. Kromě toho má Sparta nachystaný nový systém získávání zážitků a sportovních předmětů. V crowdfundingové kampani na webu Donio jsou fanouškům k dispozici maskáčová trička Sparta vzdává hold, VIP vstupenky na utkání Holdu nebo výjimečné zážitky od zúčastněných složek IZS a partnerů projektu. Můžete se tak stát řidičem hasičského vyprošťovacího tanku, naučit se základy první pomoci, zažít výcvik Útvaru rychlého nasazení nebo skutečnou jízdu dakarským kamionem.

Jedním ze zážitků, v tuto chvíli již vydraženým, je návštěva 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Ten, kdo si tuto odměnu vybral, získal možnost nejenom základnu s doprovodem tří kamarádů nebo členů rodiny navštívit a prohlédnout si ji. Bude je čekat i setkání s pilotem vojenské stíhačky a také si budou moci všichni vyzkoušet letecké trenažéry.

Na Doniu si lze také za minimální vklad 100 korun vybrat odměnu, kterou je dobrý pocit. Všechny takto získané finanční prostředky jsou totiž určeny pro fondy solidarity jednotlivých složek IZS.

Doprovodný program

Během pátečního utkání odehrají v přestávkách na ledě O2 areny svůj miniturnaj hokejové týmy AČR a Policie ČR. Za armádu nastoupí družstvo složené z příslušníků leteckých základen Náměšť nad Oslavou a Čáslav. Podobně jako v minulých letech, budou během hlavního zápasu před O2 arenou vystavena vozidla všech složek, včetně vojenského Kajmana a obrněného Iveca. Zábavné soutěže o ceny i vzdělávací výstavu POKOS nabídne stánek Ministerstva obrany. O možnostech profesionální kariéry v  Armádě ČR poskytnou informace vojenští rekrutéři a zajímavosti o své službě budou podávat i příslušníci aktivní zálohy.

Autor: Eva Zítková

Vydáno: 17.2.2022