Home page > Aktuality > Stuha prezidenta republiky zdobí prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava

Stuha prezidenta republiky zdobí prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava

Prezident České republiky Miloš Zeman dnes v Národním památníku 2. světové války v Hrabyni ocenil práci vojáků udělením stuhy na prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava.

 

Prezident republiky dekoruje prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava
Prezident republiky dekoruje prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava

 

Ke slavnostnímu aktu nastoupily jednotky štábu Krajského vojenského velitelství Ostrava a aktivní zálohy KVV Ostrava, které prezident a vrchní velitel Ozbrojených sil ČR pozdravil v rámci tradičního vojenského ceremoniálu.

„Dekorace praporu stuhou prezidenta republiky je pro nás velká čest, tady v Národním památníku, na místě těžkých bojů Ostravské operace, současně i velký závazek, abychom vždy dostáli úkolům krajského vojenského velitelství při ochraně našeho teritoria,“ řekl ředitel KVV Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Nasazení aktivní zálohy v operacích, novelizace branného zákona, návrat vojáků do měst, kde měli dlouhodobou posádkovou tradici a bezpečnostní situace ve světě byly hlavní diskuzní body prezidenta Miloše Zemana s příslušníky štábu KVV Ostrava, vojáky aktivní zálohy a válečnými veterány.

Z mé strany máte plnou podporu

„Podporuji navýšení příslušníků aktivní zálohy na cílový počet pět tisíc. Věřím, že se v budoucnosti podaří počet ještě zvýšit, abyste mohli plnit úkoly například jako jednotka Home Guard v USA,“ řekl záložníkům prezident Miloš Zeman. „Musíme chránit naše území a bez aktivní zálohy to nedokážeme. Nic nebrání tomu, aby aktivní zálohy byly nasazovány také v zahraničí. Musí mít ovšem odbornou kvalifikaci a patřičný výcvik,“ dodal na závěr prezident.

Fotogalerie

Nahoru