Zástupci resortu Ministerstva obrany na Mistrovství ČR v překážkovém běhu

• 28.8.2019
  • Ludvík Cimburek

Během víkendu 23. - 25. srpna proběhlo ve ski areálu Harrachov  3. Mistrovství České republiky v překážkovém běhu (OCR – Obstacle Course Racing) pořádané Asociací OCR ČR. Tým „VIP DOG TAGS“ složený z příslušníků resortu Ministerstva obrany obsadil v kategorii tříčlenných smíšených štafet 9. místo z 26 přihlášených smíšených týmů. Tato smíšená kategorie přitáhla nejvíce zájemců, v kategorii štafeta-muži startovalo 18 týmů, v kategorii štafeta-ženy 5 týmů.

Olga „Ollie“ Roučková, dvojnásobná účastnice Rallye Dakar a členka ASC Dukla Praha, Ludvík „Cimba“ Cimburek – velitel roty AZ 601.skss a Lukáš - příslušník Vojenské policie, společně v neděli absolvovali originální štafetový závod plný obtížných překážek a harrachovských skokanských můstků.

Do závodu v hromadném startu MIX štafet první odstartovala „Ollie“. První běžecký úsek v délce přibližně 4 km byl plný výběhů do kopců a obsahoval několik přírodních i umělých překážek.

Štafetu převzal „Cimba“. Druhá, technická část obsahovala sekvenci technicky a silově náročných překážek na ručkování a šplhání ve všech možných variantách.

Jako poslední do závodu vstoupil Lukáš. Třetí, silová část byla tvořena několika překážkami vyžadujícími hrubou sílu. Téměř výhradně šlo o nošení různých těžkých břemen do svahu sjezdovky na Čertově hoře.

Čtvrtý úsek štafety běželi všichni společně. Některé překážky museli překonat každý sám za sebe, některé vyžadovaly týmovou spolupráci. Včetně již legendárního úseku ve vodě přes jezy a se závěrečným překonáním pětimetrové zdi, po kterém následoval již „jen výběh“ skokanského můstku K120.

Mezi závodníky byli i další vojáci a vojákyně. OCR je relativně novým sportem ve světě i České republice. Jeho nejznámějším závodem je světová soutěž „Spartan Race“. Například 15. ženijní pluk Armády České republiky pořádá stejný typ závodu v Bechyni pod názvem Iron Engineer již několik let, kterého se účastní příslušníci ozbrojený složek a IZS. „Tréning na takový typ závodu je univerzální. Běh a posilování. Tedy něco k čemu mají vojáci tradičně blízko,“ uvedl účastník závodu Cimba.

Všichni členové týmů závodili také individuálně v pátek, na Mistrovsví ČR jednotlivců v překážkovém běhu na 3km.

Ollie obsadila 2. místo v kategorii žen 30+ (sloučené kategorie 30-34, 34-39, 40+)

Cimba skončil na 4. místě v kategorii mužů 40+ (sloučené kategorie 40-44, 45-49, 50+)

Lukáš obsadil 9. místo v kategorii mužů 30-34 let.

Fotografie: Jiří Vávra