Úvodní stránka > Aktuality > Velitelé bojových útvarů se setkali s nováčky aktivních záloh

Velitelé bojových útvarů se setkali s nováčky aktivních záloh

V pondělí 29. srpna 2016 v prostorách auly Velitelství výcviku – Vojenské akademie, pod záštitou velitele VeV – VA plk. Josefa Kopeckého, proběhla beseda účastníků kurzu základní přípravy aktivních záloh se zástupci vojenských útvarů, kteří mají ve své podřízenosti jednotky aktivních záloh.

Beseda byla reakcí na novelizaci branného zákona se zaměřením na aktivní zálohy a jejím tématem byly prezentace 4. a 7. mechanizované brigády, 53. brigády elektronického boje, 13. dělostřeleckého pluku, 15. ženijního pluku, 14. pluku logistické podpory, 21. základny taktického letectva, 25. protiletadlového pluku, Vojenského zdravotnického ústavu, Vojenské policie a také externího poradce NGŠ AČR pro oblast AZ Ludvíka Cimburka.

Během úvodního vystoupení plukovník Kopecký seznámil přítomné s cílem a obsahem zaměstnání a poděkoval všem vojákům v aktivní záloze za jejich odhodlání a aktivní přístup při výcviku.

Přednášející se zaměřili na organizační strukturu svých útvarů včetně jednotek AZ, začlenění jednotek AZ do jejich sestavy a zámysl jejich využití v bojových činnostech.

V závěru plukovník Kopecký poděkoval všem přednášejícím a popřál vojákům aktivních záloh mnoho štěstí a úspěchů v další službě.

Text a foto praporčík David KRATOCHVÍL

Fotogalerie

Nahoru